Підтримайте Нас!

Приймаються благодійні внески на розвиток і підтримку Звичаєвого косацького полку Святослава Хороброго

Керівництво полку не завжди поділяє погляди авторів висвітлених матеріалів.

За достовірність фактів, цифр, точність імен в авторських матеріалах відповідають автори, за зміст рекламних матеріалів відповідають рекламодавці.

 

 

Основні напрямки діяльності Полку

Сприяння відродженню звичаїв українського козацтва, розвитку його традицій, починаючи з часів Великого князя Київського Святослава Хороброго; а також відродження, розвитку та утвердження українства в цілому;

Участь у вихованні молодого покоління на традиціях козацького лицарства, поширенні знань про героїку козацтва, сприяння захисту історичних пам’яток;

У цьому зв’язку Полком передбачено реалізація таких видів діяльності, як:

Взаємодія з громадськими організаціями України державницького спрямування;
Співпраця з козацькими громадами Києва, Київщини, України;
Участь у громадських акціях (збори, мітинги, демонстрації), які сприяють розбудові української держави;
Співпраця з державними структурами стосовно реалізації заходів національно-патріотичного виховання молоді;
Учать в реалізації просвітницьких заходів (лекції, бесіди, семінари, конференції), а також публікація матеріалів у ЗМІ.

ЗАВДАННЯ Звичаєвого косацького полку Святослава Хороброго

Сприяти створенню Козацького Війська на території України, об’єднанню всіх Козацьких структур в прагненні відновлення Звичаєвого Права та Козацької Республіки;
Поєднувати Звичаєве Право та Конституцію, Закони України в повсякденному житті населення України;
Сприяти створенню паланок в кожній області на території України, які житимуть за Звичаєвим Правом та сучасними законами;
Сприяти перепрофілюванню Українських Збройних сил до норм та положень Козацького Звичаєвого Права для захисту цілісності та недоторканості кордонів України;
Збройні Сили України повинні відповідати і бути структурованими за Козацькими військовими правилами та звичаями;
Обрання Козацьких Старшин та Отаманів проводити на Великому Козацькому Колі об’єднаних Козацьких структур;
Створювати в Козацьких Паланках Школи для Духовно-ведичного розвитку молодого покоління правонаступників Козацьких військових структур та поповнення ними Козацьких лав у полках;
Проводити навчання підростаючого покоління та Козаків і населення України нашій старовинній минувшині, відродження минулої Слави та Козацької гідності в Душах населення України;
Козацький Полк ім. Святослава Хороброго запрошує до співпраці всі Козацькі структури України та сучасні військові підрозділи Збройних Сил України.

«Іду на Ви!»

Серед осередків українських козаків-рідновірів існують структури, які носять ім’я Великого князя Київського Святослава.

Хто він такий? Які ж його діяння?
Відомо, що Великий князь держави Київської Русі Святослав Ігоревич княжив у період з 945р. до 972р.

В історичному аспекті він свідомістю нащадків сприймається як Великий полководець, і зокрема як:

Святослав: Великий князь Русі - Великий Рус - Святослав Перший – Воїн – Лицар - Святослав Хоробрий. А тепер:

КІЛЬКА СЛІВ ПРО ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ КНЯЗЯ - ВОЛХВА СВЯТОСЛАВА!

СВЯТОСЛАВ - останній ведичний правитель стародавньої держави Руси – України народився в  Києві, прожив життя коротке але повне славетної звитяги. Про його Віру, мужність, честь, дипломатію та уміле ведення чисельних війн за звільнення рідної землі від ворожого гніту написано чимало як наукових праць так і художніх творів. Вся ця література страждає одним суттєвим недоліком: вона написана з позицій християнської історії (іс–Тори–я), якої не сприймав Святослав.

Візантійські хроніки залишили описи зовнішності сина Ігоря і Ольги, Руського славетного Коназа - Князя СВЯТОСЛАВА. Уважно читаючи їх, можна помітити, що він дуже схожий на тих, кого майже через півтисячоліття після нього ми знаємо як славетних витязів - Українських косаків (козаків). Сміливістю, відвагою та чесністю, військовим умінням та героїчною вдачею цей мужній воїн, що вславився своїми героїчними походами й перемогами над чисельними ворогами, теж дуже схожий на косаків.

Візантійський історик Лев Диякон описав зустріч імператора Цимісхія і СВЯТОСЛАВА після укладення миру. Оточений численними слугами, у дорогому вбранні, обвішаний прикрасами із золота й коштовного каміння, зупинився імператор на березі Дунаю і став чекати появи СВЯТОСЛАВА. А коли до берега пристала лодія, Цимісхій не міг упізнати у ній СВЯТОСЛАВА.

В лодії сиділи однаково зодягнені воїни. І тільки один із них, чия сорочка була трохи біліша, ніж в інших, одклав у бік весло, встав і звернувся до імператора. Це й був СВЯТОСЛАВ! У нього, як пише історик: «Очі сині, брови густі, вуса довгі і покуйовджені, борода голена, а голова обстрижена, - тільки довга чуприна звисала з маківки…».

У літописах говориться, що вперше СВЯТОСЛАВ узяв участь у битві з ворогами ще зовсім маленьким хлопчиком. Він перебував на полі бою верхи на коні серед київських дружинників і кинув спис у бік ворога. Отак з ранніх літ привчав князь Ігор свого сина до ратного ремесла. Опікувались та навчали СВЯТОСЛАВА Волхви та воїни! Коли СВЯТОСЛАВ виріс, то все його коротке життя (942 – 972 рр., хоч деякі дані свідчать, що СВЯТОСЛАВ народився в 936 році) минуло в походах, у боротьбі з усіма тими, хто зазіхав на землю Руси – України. Як розповідає невідомий автор «Повісті временних літ», СВЯТОСЛАВ був дуже невибагливий у побуті. Він їв ту ж просту й грубу їжу, що і його дружинники, спав просто неба, поклавши під голову сідло. А як вирушав на війну, то заздалегідь посилав до ворогів посланця з грізним попередженням: «Іду на Ви!». За роки його князювання територія стародавньої Русі була звільнена від ворогів, та повернута до Русі. Замовчують, сучасні, ортодоксальні християнські історики і про переможні військові походи Святослава на захід та північ, близький схід і південь. Все робиться, для того, щоб про цього славетного Князя – Волхва нічого не було достеменно відомо сучасним Українцям – Русичам.

Князя СВЯТОСЛАВА боялась Візантія, повернення його до Києва, боялись християни, тому в змові з християнами – греками та хазарами на острові Березань, в гирлі Дніпра його помічникам було продано отруєне вино, яке  «довірені особи», йому і подали для пиття за трапезою. Повільна отрута  спрацювала на сьомий день, коли лодії підпливли до острова Хортиця. Тіло його було спалено за тодішньою Ведичною традицією Русів на Хортиці, а попіл схоронено в потаємному місці на тому ж острові.

Безстрашний Воїн СВЯТОСЛАВ став одним із улюблених національних героїв. Про нього складали легенди і пісні. І його славне ім’я не загубилося в часі. Воно й сьогодні, з глибини віків, гордо звучить для нас, його нащадків, у назві нашого Звичаєвого косацького полку  його імені !

Тож хай восторжествує Свята Права про славетного князя Руси – України, ВОЇНА – ВОЛХВА СВЯТОСЛАВА! А славні нащадки досліджують справжню минувшину, та, відкривши правду, віддадуть належне Святославу. Доля якого героїчна, але й певною мірою трагічна.

Тому, українські козаки-рідновіри, знаходячись на своїй рідній українській Землі, глибокі сліди на яких залишив Великий князь Русі, шанують пам"ять про Великого воїна, Великого лицаря, Великого Руса Святослва Хороброго. Його іменем названо певні козацькі осередки, про що засвідчує їхня хронологія розвитку.

Слава   Україні  - Руси , Слава Героям!