Підтримайте Нас!

Приймаються благодійні внески на розвиток і підтримку Звичаєвого косацького полку Святослава Хороброго

Керівництво полку не завжди поділяє погляди авторів висвітлених матеріалів.

За достовірність фактів, цифр, точність імен в авторських матеріалах відповідають автори, за зміст рекламних матеріалів відповідають рекламодавці.

 

 

Новини
«Звичаєвого косацького полку Святослава Хороброго»

Рідна віра  

”…Даремно забуваємо добрі наші часи та йдемо, куди невідомо. А так ось ми поглянемо назад, а скажемо, що ми стидаємось Наве правої знати і навколо тирла відати і доуміти”


Більша частина українців вважає себе християнами (з поділом на “конфесії”). Менша – рідно вірами або сповідують інші віри. Всі віри, незважаючи на різницю є сакральні (святі).


Історично корінною вірою України була саме рідна віра. Християнство було майже силою нав’язане .


Рідна віра належить до ведичних вір:


 “…Віра істинна має в собі Вєду Святу, Віра без Вєди – ніщо. Віра – непідтверджена довіра,  а Вєда – то знання, які постійно доводять своє існування…”. 


Світоглядна опора рідної віри – Триглав.


Триглав – ЯВЕ, НАВЕ й ПРАВЕ.


Яве  – Яв, дійсний, матеріальний світ.


Наве – (Над Яве), вищий, духовний світ, світ Богів, духів, наших пращурів і впливає на живі істоти (і людей).


Праве – (правда, істина), духовні закони Бога, які однакові   і для людей і для духів.


Духовна  основа рідної віри – Праве (ПРАВДА) й Розум


“...І тому кажу воістину добре родам нашим, щоб не брехали одним, а правду казали другим. …”


“…Дивись, Русе, к розуму, бо ж розумові Розум великий, божеський єсть єдин з нами і тому творіте й голосіте з богами воєдине… ” 


Взагалі не брутальні матеріалісти вважають Наве особливим різновидом матерії ( у християн – Святий Дух), частково або повністю впорядкований, що  діє на живі істоти. Ведична віра – природна. Це спосіб пізнання світу окремою особистістю в гурті собі подібних, бо справжні знання – це надбання спільноти.


Вона об’єднала   людей в єдине ціле. Наприклад, досвід окремої людини свідчить, що Земля – плоска, Ми ж не космонавти , не мореплавці й не астрономи. І тільки спільнота знає, що Земля – куля і ми в це віримо (”і вже точно знаємо”). Вся змістовна (“ не фейкова ”) частина європейської науки завжди розвивалась за законами  ведичних вір, незважаючи на тиск християнського богослов’я.


Жива істота (від вірусу грипу  до  людини) впорядкована і як тіло і як  дух. Інакше вона не  зможе існувати. Без духу це - померла тварина або засохле дерево. Людина, також, одночасно істота матеріальна і духовна. І  має впорядковані тіло й дух. Помираючи, вона, як особистість, переходить в духовний світ (у Наве).


Закони Праве - закони справжнього життя. Порушувати їх не слід. Так само, як і фізичні закони. Спроба їх порушення призводить до непередбачених наслідків як для окремої людини, так і для цілої спільноти (навіть загибелі).


Закони Праве діють і в тваринному світі. Дикі тварини також прагнуть свободи (волі). Любов рухає і тваринним світом (і клопи і жуки) і є віссю їх життя (бажання жити).


Рідна віра – віра майбутнього, вона охоплює не тільки спільноту людей, а й стверджує людину  як частину всієї живої природи. Рідновір, збираючись рубати дерево, питав дозволу у волхва чи жерця. В  крайньому випадку молився, просив прощення у дерева й обіцяв виростити заміну. Так само і у друїдів.


"…Отож молимось богам, щоб мали ми чисті душі і тіла наші і щоб мали ми життя з праотцями нашими, в богах зливаючись в єдину правду. Так оце бо єсьми  Дажбогові внуки…”


РІДНА ВІРА  і  ХРИСТИЯНСТВО


Сказане нижче, мабуть, в однаковій мірі відноситься і до інших “3-х світових  релігій = вір “ (Іслам, Буддизм, Юдаїзм).


Християнство належить до т.зв.  “антропогенних”  вір, тобто впорядковує взаємовідносини між людьми, та людьми і Богом. І робить це блискуче. Досить згадати тільки  2 “перлини” ( єдина Христова заповідь любові і християнська етика):


…любіть Бога і ближнього… 


…відносьтесь до ближнього так, як Ви хотіли, щоб він відновився до Вас…


Це, на наш погляд, набагато об’ємніше і сильніше ніж у Конфуція. Християнство на підсвідомому рівні - частина попередніх ведичних вір. Це поглиблена частина взаємовідносин людей та людей і Бога. Православне християнство навіть в назві – “ славити Право  ”.


Світоглядна опора християнства – СвятаТрийця (Бог-отець, Бог-син, Бог-Дух святий)


Духовна  основа християнства – єдина заповідь Христа – ЛЮБОВ (до Бога й ближнього)


Біблійні тексти  грамотно підроблені в часи між написаням 4 канонічних  Євангелій та руйнуванням Єрусалімського храму ( Матвей – арамейська, Лука,  Іоан, Марк – старогрецька) (підробка~50/50 за словами, не кажучи про появу численних Апокрифів - “відвертих фейків”.


Інша підробка – переклади на руську мову. Характерний приклад: звертання до Бога грецькою -  дитя Боже ” Педі ту Тео", а переклад руською - чомусь раб Божий)... Дитя Боже легко порівнюється з рідновірним “Дажбожовий онука”. Втім більша частина одкровень Христа збережена. інакше тогочасні християни підроблені тексти  не  сприйняли  як святі.


Разом з тим, враховуючи  "антропогенну ” спрямованість Християнства, слід відмітити її обмеженість щодо стосунків Бога та людини з оточуючою живою природою, що може призвести до руїни всього живого на Землі. Є думка , що Христос (Родосвіт) був рідновіром і отримав освіту чи в Україні, чи в Індії. Левіти дивувались його освіченості й розуму, хоча жодної з юдейських шкіл він не закінчував. Він був характерником  і робив досить далекоглядні передбачення:


“…От побачите, що моїм ім’ям будуть прикриватись самі ганебні злочини …"


Так і сталося. Взаємини Рідної віри і Християнства складались дуже драматично. Це - відомий факт. Спочатку в середземноморських районах були гоніння на християн. Потім, навпаки, по всій Європі (включно з  Русю) “найхристияніші” государі, щоб піднятись над простолюдом, хрестились, говорили особливою мовою, а потім ”охрещували язицьке бидло“. Християнство тут послугувало “Троянським конем ”. Криваві війни хрестоносців. Криваві завоювання конкістадорів. Знищувались не тільки капища, але й святі книги (Русів, майя). Спалена Олександрійська бібліотека (чи то араби, чи то юдеї). Християнське богослов’я, на жаль, все це виправдовувало начебто кривавими жертвоприношеннями “язичників”.


 “…Боги Русі не беруть жертви людські ані животини, єдине плоди, овочі, квіти і зерна, молоко і суру питну, на травах настояну, і мед, ніколи живу птицю ані рибу. І це варяги єланські богам дають жертву іншу і страшну чоловічну. А ми того не маємо діяти, бо єсьми Дажбові внуки і не маємо крячати (рачкувати) за інших стопами чужими...”


І, все-таки, зважаючи на відомі антисакральні сили, які започатковували подібні історичні процеси, є надія на духовне  примирення з Рідною вірою всіх інших вірян України. Це, мабуть, вимоги здорового смислу (“глузду”). 


Література: Велесова книга в перекладі Миролюбова; Новий Заповіт. Канадське видання; Куровський В.В. З богами у Триглаві