Підтримайте Нас!

Приймаються благодійні внески на розвиток і підтримку Звичаєвого косацького полку Святослава Хороброго

Керівництво полку не завжди поділяє погляди авторів висвітлених матеріалів.

За достовірність фактів, цифр, точність імен в авторських матеріалах відповідають автори, за зміст рекламних матеріалів відповідають рекламодавці.

 

 

Новини
«Звичаєвого косацького полку Святослава Хороброго»

Протокол Великої об’єднуючої Ради Звичаєвої громади Українських Козаків  

м. Київ, від 21 березня 2015 року. На Великій Раді були присутні 110 козаків. Отаман Козацького полку ім. Святослава Хороброго Василь Сахнюк нагородив козаків полку за активну роботу грамотами і запропонував для ведення Великої Ради президію в складі: Старійшини полку Волелюба Добжанського і Старійшин Ради Старійшин Українського Козацтва: Кузьми Матвіюка, Григорія Князюка, Олекси Трачука, а писарем Великої Ради Ярополка Петрова. За перелічений склад президії козаки проголосували одноголосно.


Порядок денний:

1. Виступи отаманів та представників: Звичаєвої громади Українських Козаків (далі ЗГУК), Козацького полку ім. Святослава Хороброго та Київської сотні ім. князя Святослава про необхідність об’єднання в єдину козацьку структуру.

2. Вибори старшини ЗГУКу.

3. Про підготовку Великої Ради Українського Козацького Війська (Микола Бондар, Андрій Петік).

4. Про Великий державний герб України “Козак з мушкетом ”.

5. Про відзначення 25-ї річниці відродження Українського Козацтва (Іван Козар).

6. Організація козацької самооборони (Григорій Князюк).

7. Різне.


З першого питання виступив отаман Козацького полку ім. Святослава Хороброго з заявою про те, що він складає повноваження отамана полку і вносить пропозицію, щоб всеукраїнська організація ЗГУК була головною, а в її підпорядкування, в якості колективних членів входили Козацький полк і Київська сотня. Рішення про об’єднання було прийнято 11.01.2015 р. на Раді Старійшин та Засновників Українського Козацтва (протокол Ради додається) та 17.03.2015р. на узгоджувальній Раді ЗГУК і полку ім. Святослава Хороброго.


Від сотні ім. князя Святослава виступив наказний отаман Велимир Кагадій. Він доповів, що отаман сотні знаходиться за межами м. Києва і тому не присутній на Великій Раді, а сотня ім. князя Святослава прийняла рішення про входження в ЗГУК.


Від ЗГУК виступив Євген Петренко. Він доповів що отаман ЗГУК Віктор Ващенко знаходиться в зоні АТО, а тому не зміг прибути на Велику Раду. Він повідомив по телефону, що перед Великою Радою складає повноваження отамана ЗГУК. Також Євген Петренко повідомив Раду, що 11 козаків ЗГУКу зараз знаходяться в зоні АТО, двоє з яких загинули. Тому гостро стоїть питання про активізації роботи старшини та козаків ЗГУК, а об’єднання всіх зусиль козаків-звичаєвиків зараз необхідне як ніколи. Ми повинні об’єднувати всіх патріотично налаштованих козаків не залежно від конфесійні приналежності.


Всіма присутніми на Великій Раді козаками одноголосно прийнято рішення про входження Козацького полку ім. Святослава Хороброго та Київської міської сотні ім. князя Святослава в Звичаєву громаду Українських Козаків.


По другому питанню Олекса Трачук запропонував на посаду отамана ЗГУК Василя Сахнюка. Кандидатуру Василя Сахнюка підтримав Велимир Кагадій. Більше пропозицій по кандидатам на посаду отамана від козаків не надходило.


Василь Сахнюк доповів своє бачення програми та подальшого напрямку роботи ЗГУК. Що громада ЗГУК повинна об’єднувати всіх українців, хто стоїть на Українському Звичаї, а полк і сотня це військові підрозділи ЗГУК. Необхідність створення штабу Берегинь, наявності великої кількості внутрішніх ворогів, яких за чисельністю навіть більше ніж зовнішніх.

Відбулось голосування: всі присутні козаки одноголосно проголосували за обрання отаманом ЗГУК - козака Василя Сахнюка.


Отаман Василь Сахнюк запропонував обрати старшину ЗГУК:

на посаду писаря  Велесича Мічуду - обрано одноголосно;

на посаду хорунжого Юрія Мороза - обрано одноголосно;

на посаду обозного Олександра Рудніцького - обрано одноголосно;

на посаду осавула Павла Реутова - обрано (три утримались);

на посаду судді Івана Грабалюка – обрано одноголосно;

на посаду скарбника Сергія Поліщука, як тимчасово виконувача - обрано одноголосно;

на посаду бунчужного Тараса Вонсовича - обрано одноголосно;

на посаду нач. вишколу Анатолія Турченка - обрано одноголосно;

на посаду голови ревізійної комісії Віктора Рожкова - обрано одноголосно.


По третьому питанню виступив отаман Українського Козацького Війська Микола Бондар. Доповів, що 28 березня 2015р. о 12-00 у Києві на Труханівському острові відбудеться Велика Рада Українського Війська, на якій відбудеться звіт і перевибори старшини. А також доповів, що до них очікується приїзд більше ніж 100 дітей з Донецької і Луганської областей.

Відбулось обговорення необхідності присутності козаків  ЗГУК  на Великій Раді Українського Війська. Козак Олексій Трачук запропонував обговорити та готувати порядок денний.

Вирішили: козакам  ЗГУКу  взяти активну участь в Великій Раді Українського Козацького Війська – одноголосно.


По четвертому питанню про прийняття Великого державного герба України Олекса Трачук повідомив про ініціативу директора Науково-дослідного інституту Козацтва НАН України  Тараса Чухліба, на якому повинно бути зображення Козака з мушкетом, а на звороті Золотого Лева.

Рішення: після підготовки відповідного листа, отаману Василю Сахнюку підписати від імені ЗГУК – одноголосно.


По п’ятому  питанню. Інформацію про необхідність відзначення 15 вересня 2015 року 25-ї річниці відродження Українського Козацтва доповів голова Ради Засновників Українського Козацтва Іван Козар. Відродження Українського Козацтва розпочалось 15 вересня 1990 року. На чолі Українського Козацтва спочатку був Чорновіл, потім Мулява, Білас. З 1995 розпочався розвал єдиного Українського Козацтва.

Почесний отаман ЗГУК Євген Петренко запропонував добре продумати і гарно підготуватись до відзначення 25-ї річниці Українського Козацтва. Козацтво стоїть на традиціях та звичаях Українського народу.

Рішення: прийняти активну участь у підготовці і відзначенні  15 вересня 2015 року 25-ї річниці Українського Козацтва – одноголосно.


По шостому питанню. Про необхідність створення центру козацької самооборони доповів Григорій Князюк. Також було повідомлено про вихід багатьох цікавих, для козаків книг. «Тотальний Опір», «Порадник снайпера» та інших.

Козаками підтримана ідея створення такого Центру, але була висловлена пропозиція заміни назви «самооборона» на слово, яке більш притаманне козакам.


В різному


1. Козак Віктор Бойко повідомив, що він викупив хатину в с. Курінька, Чернухінського  р-н, Полтавської обл., де можна створити літній оздоровчий козацький табір.

2. Валентин Кожевніков сказав, що лекції про мову і національну ідею потрібно в першу чергу читати дітям. Марно сподіватись на встановлення миру з Москвою.

3. Анатолій Турченко сказав що потрібно готуватись до третього Майдану, який повинен бути етнічним. Потрібно повернути наш люд до україноцентризму.

4. Євген Петренко: необхідно дуже уважно і обережно слідкувати за всілякими новими течіями і тенденціями, такими, як «створення Козакії», «ми рідновіри окрема нація». Ці та інші подібні ідеї напевне підкидаються Москвою, для розколу України.

Додаток: список козаків полку Святослава Хороброго присутніх на Великій Раді.


Отаман ЗГУК Василь Сахнюк


Писар Ярополк Петров