Підтримайте Нас!

Приймаються благодійні внески на розвиток і підтримку Звичаєвого косацького полку Святослава Хороброго

Керівництво полку не завжди поділяє погляди авторів висвітлених матеріалів.

За достовірність фактів, цифр, точність імен в авторських матеріалах відповідають автори, за зміст рекламних матеріалів відповідають рекламодавці.

 

 

Новини
«Звичаєвого косацького полку Святослава Хороброго»

Концепція утворення базового вишкільного козацького табору «Труханівська Січ» і системи регіональних Вольностей  

Як свідчить історія, періоди економічного зростання усіх держав завжди було пов’язано з періодами національного самоусвідомлення та панування ідеології націоналізму. Пояснення тому просте: націоналіст інвестує вдома, а не вивозить капітал за кордон. З цього погляду, обумовлене війною піднесення національної самосвідомості створює сприятливі передумови відродження національної економіки. Водночас націоналізм німецького чи російського штибу є неприйнятним для України внаслідок її історично обумовленої поліетнічності, більше того він є загрозливим для виживання малих автохтонних народів, як-то кримські татари, караїми, гуцули тощо і неминуче призведе до соціальних потрясінь у майбутньому.


На наш погляд, найкращою альтернативою названому сценарію є поширення ідеології козацтва – ідеології захисту рідного краю та рідного народу, яка в принципі виключає ксенофобію чи нетерпимість. Як відомо, козаком міг стати кожен, незалежно від своєї національності, хто відчував у собі силу та готовність стати на захист України та приймав собі козацький Звичай, як закон свого життя. Такі традиції козацького лицарства, як любов до рідного краю, пошана до матері та жінки, повага до старших, побратимство, пережили тисячоліття, донині не втративши своєї актуальності.


Систему вишкільних таборів Козацькі вольності мають скласти базовий табір Труханівська Січ і регіональні Вольності. Базовий вишкільний табір «Труханівська Січ» буде призначено для вишколу козачат, джур, товаришів, козаків – інструкторів і старшин-вихователів, а також для передачі певних знань всім бажаючим, проведення показових занять і змагань між командами регіональних Вольностей. Заняття у базовому таборі мають бути постійними, у вигляді дитячих таборів у період канікул з акцентом на залучення дітей з-поза Києва та уроку подовженого дня для киян протягом учбового року, для чого достатньо пустити один бус за маршрутом Труханівська Січ – станція метро «Петрівка», аби діти не мусили ходити островом поночі. Регіональні Вольності слід організувати за тією ж системою, що дасть змогу таборам цілеспрямовано влаштовувати виїзди вихованцям у період канікул. Така форма організації, як було нами показано у тестовому вишкільному таборі «Труханівська Січ» на ділі формує у дітей образ єдиної країни. Усі табори мають забезпечити проведення козацького вишколу «Тулумбас» згідно єдиної системи та за однією програмою.


Згідно цієї програми передбачено такі вишколи:


Фізичного розвитку:


  • Кінні. Від опіки до тренувань і виступів;

  • «Чайки» від будівництва до керування;

  • Загальна фізкультура;

  • Страйкбол, Лазертек, Пейнтбол, тактичні навички;

  • БПЛА. Керування, моделювання;

  • Спортивне орієнтування;

  • Туристичні гуртки;

  • Скелелазіння;

  • Козацькі бойові мистецтва;

  • Фехтування, в тому числі історичне;

  • Стрільба (пневматичний тир, лукодром);

  • Кінологія;


Ремесла:



  • Кузня

  • Гончарство

  • Виготовлення та гра на національних музичних інструментів



Мистецтвознавство:



  • Музичне виховання,

  • малювання, лекторій,

  • традиційні народні ремесла,

  • кулінарні традиції.



Структура управління таборами

На чолі системи таборів Козацькі Вольності та, за потреби, кожного табору буде Наглядова Рада. Її буде утворено делегатами козацьких та громадських організацій і представниками меценатів.

Наглядова Рада призначає та контролює діяльність:



  1. Генерального Отамана Козацьких Вольностей (за сумісництвом є Отаманом Труханівської Січі), Отаманів регіональних Вольностей, які несуть відповідальність за організацію господарчого життя та підтримання дисципліни й законності;

  2. Генерального обозного та обозних регіональних Вольностей, які є відповідальними за збереження майна та своєчасне матеріальне забезпечення служб;

  3. Генерального скарбничого та скарбничих регіональних Вольностей, які є відповідальними за збереження та доцільне використання фінансових ресурсів;

  4. Генерального медика та старших медиків регіональних Вольностей, відповідальних за медичне забезпечення та санітарний контроль;

  5. Генерального кашовара та старших кашоварів регіональних Вольностей.



Для організації вишколу козацькі організації призначають Генерального бунчужного та бунчужних регіональних Вольностей. До функцій Генеральної старшини, опріч організації роботи Труханівської Січі, входять контроль і методична допомога в організації регіональних Вольностей.